Tovek

Projekt Calibrate
Picture

Calibrate


Získali jsme účast v projektu Calibrate (Calibrating eLearning in Schools). Tento projekt spadal pod 6. Rámcový program Evropské unie a byl realizován v rámci sekce "Technologie informační společnosti".

Projekt Calibrate byl zaměřen na podporu rozvoje eLearningu ve školství jednotlivých zemí EU. Cílem projektu bylo vytvoření a testování nových nástrojů, které by umožnily snadné sdílení a výměnu a hodnocení informačního obsahu pro eLearning mezi školami v různých zemích EU.

calibrate.eun.orgV rámci projektu Calibrate jsme se věnovali především možnostem využití vybraných technologií (Topic Maps, RDF) pro reprezentaci obsahu učebních plánů. Vyvinuli jsme Tovek Topic Mapper jako nástroj pro vytváření navigační struktury nad učebními plány, která má zajištovat snadnější přístup a sdílení učebních pomůcek.

Projektu se účastnilo 17 partnerů z 10 různých zemí Evropské unie. K účastníkům projektu patřili ministerstva školství, výzkumné instituce i dodavatelé technologií. Do testovací fáze se zapojilo více než 100 škol.

Projekt Calibrate byl zahájen 1.10.2005 a skončil 31.3.2008.


nevyplnovat


© Copyright 2017 TOVEK, spol. s r.o. | ochrana osobních údajů